Εορτή Λήξης 2018

Με αφορμή τη συμμετοχή των μαθητών μας στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα “Αφιέρωμα στη Μικρασία: Μικρασιατών ίχνη” -κατά τη διάρκεια του οποίου τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να προσεγγίσουν διαθεματικά κ βιωματικά την ιστορία και τον πολιτισμό του μικρασιατικού ελληνισμού- παρουσιάστηκε στην τελική γιορτή του σχολείου μας, στις 11 Ιουνίου 2018, ένα θεατρικό δρώμενο πλαισιωμένο από μικρασιατικούς χορούς και μικρασιατικά τραγούδια που χόρευαν και τραγουδούσαν οι συμμετέχοντες μαθητές.

Παράλληλα, στον ίδιο χώρο, λειτουργούσε έκθεση με τις ετήσιες δημιουργίες των παιδιών στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας. Την προσοχή όλων “έκλεψε” το ρομπότ, δημιουργία συνολικής προσπάθειας όλων των παιδιών του σχολείου μας.