Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Eν όψει της γιορτής των Χριστουγέννων οι μαθητές μας επιχείρησαν στροφή στην παράδοση με Κάλαντα και τραγούδια από όλη την Ελλάδα. Με ιδιόφωνα όργανα που έπαιξαν οι ίδιοι μαθητές και με τη συνοδεία τσαμπούνας από τον κ. Μπέκο Ιωάννη, υπό την καθοδήγηση της μουσικού του σχολείου, σε μια εορταστική ατμόσφαιρα, ταξίδεψαν μαζί με τους καλεσμένους στην Ικαρία, την Κω, την Κρήτη και τη Χίο. Οι γιορτινοί ήχοι συγκίνησαν τους θεατές, κυρίως όμως, ενθουσίασαν μαθητές και εκπαιδευτικούς που μετάγγισαν το πνεύμα των Χριστουγέννων στις καρδιές όλων μας. Επιπροσθέτως, παρουσιάστηκε η θεατρική παράσταση “Γράμματα στον Άι Βασίλη” από τη θεατρική ομάδα “Ερωτέχνες” σε σκηνοθεσία Δημήτρη Μαγκλάρα. Τέλος, πραγματοποιήθηκε βράβευση των επιτυχόντων μαθητών στις Πανελλαδικές εξετάσεις από το Σύλλογο Γονέων.